Laser frakcyjny

Fraxel eCO2 Premium to nowy, zaawansowany  frakcyjny system laserowy CO2 - firmy LUTRONIC  służący do ablacyjnej trwałej i całkowitej regeneracji skóry oraz intensywnej stymulacji syntezy nowego kolagenu.

 

Skuteczna i radykalna terapia stosowana w leczeniu :

 

- Blizn: potrądzikowych, pourazowych, pooparzeniowych, pooperacyjnych

- Wiotkości skóry

- Zmarszczek

- Rozstępów

- Rozszerzonych porów

- Fotouszkodzeń i fotostarzenia

 

Laser eCO2 Premium jest nowszym bratem sprawdzonego w kosmetologii i dermatologii estetycznej lasera Mosaic (1550nm). Urządzenie to różni się generowaną długością fali lasera - 10600nm. Jest to laser CO2, silnie absorbowany przez wodę, dający całkowity efekt ablacyjny.  Laser ECO2 Premium pozwala dotrzeć do najgłębiej położonych warstw skóry natychmiast usuwając część starych komórek i jednocześnie stymulując syntezę nowego kolagenu.

 

Laser  eCO2 Premium zapewnia perfekcyjną harmonię między, najnowocześniejszą technologią laserów frakcyjnych i głębokim medycznym efektem resurfacingu (peelingu) stosowanym od lat w medycynie.

 

Dzięki temu stosując laser  eCO2™ unikamy powikłań towarzyszących stosowanym dawniej głębokim peelingom i laserom starszej generacji takich jak: infekcje, blizny, przebarwienia, długotrwała - wielotygodniowa rekonwalescencja.

 

Laser eCO2 Premium - laser do zadań specjalnych

 

Jeśli próbowali Państwo różnych zabiegów w leczeniu np. wiotkiej skóry, rozstępów czy blizn zabieg tym laserem nie zawiedzie Państwa oczekiwań.

 

Ten ultra precyzyjny i potężny laser w rękach doświadczonego lekarza specjalisty pozwala osiągnąć szybkie i spektakularne efekty w postaci trwałej likwidacji blizn potrądzikowych, pooparzeniowych i pooperacyjnych, rozstępów, a także zmarszczek i wiotkości skóry już po kilku zabiegach.

 

Dzięki najnowszej bardzo zaawansowanej technologii laser ten może być stosowany do wszystkich typów skóry w każdym wieku zapewniając bezkompromisowe efekty totalnego odmłodzenia i regeneracji skóry przy najwyższym niespotykanym dotychczas komforcie i bezpieczeństwie pacjenta.

 

Zalety terapii laserem eCO2 Premium

 

Rekonwalescencja (czas gojenia) po zabiegu LASEREM  eCO2 Premium  wynosi od 3 - 6 dni co stanowi przełom w zabiegach z użyciem lasera CO2.

 

Ryzyko efektów ubocznych - przebarwień jest takie samo jak w znacznie mniej inwazyjnych i skutecznych zabiegach.

 

Zaawansowana technologia frakcjonowania impulsów lasera zapewnia bardzo dużą szybkość pracy (krótki czas zabiegu) oraz niski - akceptowalny poziom dolegliwości.

 

Najwyższa skuteczność i trwałość efektów wśród dostępnych na świecie systemów laserowych.

 

 

Mechanizm działania lasera eCO2 Premium

 

LASER eCO2  Premium emituje wiązkę światła bardzo silnie pochłanianego przez uwodnione - żywe tkanki. W tym mechanizmie dochodzi do efektu kontrolowanej i natychmiastowej wymiany skóry starej i zmęczonej na nową i zdrową. Dochodzi do wymiany zaprogramowanego przez lekarza odsetka komórek - tym samym możliwe jest ujednolicenie kolorytu skóry, jej rozświetlenie i totalne odmłodzenie. eCO2 Premium zapewnia bardzo precyzyjne efekty bez objawów ubocznych takich jak krwawienie z punktów leczonych laserem dzięki zaawansowanej technologii precyzyjnej koagulacji otworków wycinanych w naskórku i skórze nawet na głębokość 2,5 mm.

 

Laser ten po raz pierwszy łączy w sobie przeciwstawne dotychczas cechy - efektów osiąganych jak w bardzo silnych agresywnych zabiegach przy bardzo krótkim czasie gojenia, najwyższym komforcie i bezpieczeństwie pacjenta.

 

Zabiegi mogą być wykonywane we wszystkich okolicach. Dzięki niespotykanej dotąd precyzji jego działaniu poddana może być cała twarz (wraz z powiekami), szyja, dekolt, dłonie oraz każdy obszar skóry dotknięty bliznami, rozstępami i zmarszczkami.

 

Cechy zabiegu:

 

- Resurfacing naskórka ze skróconym czasem rekonwalescencji pacjenta.

- Akceptowalny poziom bólu z zastosowaniem znieczulenia miejscowego oraz chłodzenia podczas zabiegu.

- Stosowanie w różnych obszarach ciała i do wszystkich typów skóry.

- Terapia laserem jest szybka, bardzo bezpieczna, całkowicie i precyzyjnie kontrolowana oraz przewidywalna. Zapewnia pacjentowi jednolite i spektakularne efekty estetyczne.

 

Przeciwwskazania:

 

- Świeża opalenizna.

- Skłonność do powstawania blizn przerostowych - keloidów.

- Przyjmowanie w ost. 6 m-cach retinoidów.

- Ciąża i okres karmienia piersią.

- Aktywne infekcje skóry poddawanej leczeniu.

- Choroba nowotworowa.

- Ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca).

 

Możliwe przejściowe skutki uboczne:

 

- Obrzęk

- Rumień

- Efekt opalonej skóry.


 

Planowanie zabiegów (schemat KURACJI):

 

Typowa procedura, w zależności od wskazań i efektów składa się z 3 - 5 spotkań w odstępach 3 - 4 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia zmian lekarz, w porozumieniu z pacjentem, może zdecydować o zwiększeniu odstępów pomiędzy zabiegami.


 

Postępowanie po zabiegu:

 

Bezpośrednio po zabiegu przez godzinę lub dwie pacjent odczuwa dyskomfort podobny do reakcji po intensywnym opalaniu. Przez okres 2 - 3 dni występuje przemijający lekki rumień i obrzęk (1 - 2 dni). Może pojawić się również niewielkie zbrązowienie skóry, które ustępuje w ciągu kilku - kilkunastu dni, związane jest to z procesem usuwania uszkodzonych tkanek.

 

Często występuje powierzchowne złuszczanie naskórka, trwające max. do 7 dni po zabiegu, jest to efekt procesu jego odnowy.

 

Przez 24 godziny po zabiegu należy stosować maść z antybiotykiem i przemywać skórę wyłącznie zaleconym w gabinecie preparatem (NIE WODĄ!) Od 2 doby pacjent stosuje preparaty przyspieszające regenerację naskórka (Cicabio, Hydretix, Hydrata System, Panthenol lub NeoCica) oraz wodę termalną.

 

W tym czasie należy zaprzestać stosowania kosmetyków funkcjonalnych. Nie należy wymuszać efektu złuszczania skóry (peeling, pocieranie naskórka), proces ten powinien odbywać się naturalnie.

 

Po 2 dniach od zabiegu można myć skórę i nakładać na nią makijaż, unikając drażnienia skóry w obszarze objętym zabiegiem.

 

Niezbędnym elementem prawidłowej i bezpiecznej terapii jest ochrona przed słońcem. Należy regularnie stosować kremy z wysokim filtrem przez co najmniej 30 dni po zabiegu.

 

Efekty są  spektakularne i widoczne już po pierwszym zabiegu i są one postępujące. Pełen rezultat zabiegu osiągamy w ciągu 2 - 3 miesięcy, po zakończonej terapii.

 

Przez 5 - 7 dni unikać alkoholu, sauny, gorących kąpieli.

W naszym centrum oferujemy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, stomatologii i kosmetyki profesjonalnej. Wykonujemy między innymi botox, makijaż permanentny, depilację laserową oraz pełen zakres zabiegów dentystycznych. IdealMed mieści się w Lublinie przy ulicy Chodźki 13.