Usuwanie przebarwień

 

Wraz z upływem czasu pojawiają się na naszej skórze widoczne oznaki starzenia. Pod wpływem działania wiatru, mrozu a przede wszystkim słońca powstają nowe piegi, plamy barwnikowe, rozszerzone/popękane naczynia. Pojawia się rumień i drobne zmarszczki, skóra traci swoja naturalną sprężystość. Zabieg urządzeniem IPL w sposób kompleksowy w znacznym stopniu redukuje lub całkowicie usuwa te problemy.
W naszym gabinecie zabieg ten wykonujemy za pomocą najnowocześniejszego systemu IPL- Sciton BBL.Zabieg

Intensywne światło IPL bez uszkadzania skóry, przenika przez nią i jest absorbowane przez hemoglobinę (rozszerzone naczynia, rumień) lub melaninę (przebarwienia). Światło IPL pobudza komórki wskutek czego skóra rozpoczyna swój naturalny proces leczenia. Zabiegi skracają i przebudowują włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają drobne zmarszczki. Zabiegi nie są długie i męczące, można po nich powrócić do normalnego trybu życia. Dzięki unikatowej chłodzonej końcówce urządzenia Lumenis One zabiegi IPL przy maksymalnej efektywności są bezpieczne dla skóry. Podczas wykonywania zabiegu dyskomfort odczuwany przez pacjenta jest minimalny a występowanie skutków ubocznych zostaje ograniczone do minimum.Wskazania do zabiegu usuwania przebarwień:

- teleangiektazje

- trądzik różowaty

- rumień

- posłoneczne zmiany pigmentowe

- piegi

- przebarwienia potrądzikowe

- płytkie zmarszczki

- zmiany sprężystości skóry

- rozszerzone pory

niejednorodny koloryt skóry Po zabiegu:

- zabiegi należy powtarzać co 3 do 5 tygodni

- nie eksponować skóry na słońcu min. jeden miesiąc po zabiegu (zabezpieczać skórę
wysokimi filtrami)

- przez kilka dni po zabiegu nie stosować na skórę środków drażniących
i wysuszających

- kilka razy dziennie zalecamy używanie kremu alantan, panthenol, bephanten
 


Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na zabiegi IPL. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zalecamy wykonanie pięciu zabiegów, w celu utrzymania efektów rekomenduje się również zabiegi przypominające (jeden lub dwa razy w roku).

 

 

Przebarwienia na twarzy przed i po zabiegu.

 

 

 

 

 

 

 

Przebarwienia na dekolcie przed i po zabiegu.

W naszym centrum oferujemy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, stomatologii i kosmetyki profesjonalnej. Wykonujemy między innymi botox, makijaż permanentny, depilację laserową oraz pełen zakres zabiegów dentystycznych. IdealMed mieści się w Lublinie przy ulicy Chodźki 13.