IDEAL MED Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii IdealMed IdealMed
4 stars - based on 250 reviews
100
ul. Chodźki 13/4-5 Lublin 20-093
81 741 61 62 PLN Hours:
tel.:

81 741 61 62600 600 581

centrum@idealmed.pl

Pon - Pt: 9:00 - 20:00 | Sob: 9:00 - 15:00

ul. Chodźki 13/4-5

20 - 093 Lublin

Polski pl

81 741 61 62600 600 581

centrum@idealmed.pl

Pon - Pt: 9:00 - 20:00 | Sob: 9:00 - 15:00

IdealMedDepilacja laserowa

Depilacja laserowa 

 

 

 

Sprawdź naszą najnowszą promocję -

mała okolica 99 zł, duża okolica 199 zł

pakiety nielimitowanej depilacji

 

 


więcej
IdealMedMedycyna estetyczna

Medycyna

estetyczna

kwas hialuronowy, botox, nici, osocze bogatopłytkowe...


więcej
IdealMedStomatologia

Stomatologia

 

 


implanty, protetyka, ortodoncja, bezpieczne wybielanie lampą Beyond Polus...


więcej
IdealMedZamykanie naczynek

Laserowe zamykanie

naczynek

skleroterapia


więcej
IdealMedLaser frakcyjny

Laser

frakcyjny

redukcja zmarszczek, blizn, rozstępów, usuwanie znamion


więcej
IdealMedWyszczuplanie

Wyszczuplanie sylwetki
i redukcja cellulitu

 

 

Pełen zakres: Kriolpoliza Z-LIPO, HIFU, endermomasaż, lipoliza iniekcyjna, mezoterapia igłowa....

możliwość konsultacji lekarskiej


więcej
IdealMedChirurgia

 

Chirurgia plastyczna

 

konsultacje specjalistyczne, usuwanie znamion, nici APTOS, plastyka powiek i uszu.....


więcej
Prev - Next

Stomatologia dziecięca

Pedodoncja jest działem stomatologii zajmujący się profilaktyką oraz leczeniem zębów u dzieci i młodzieży.
Głównym celem pedodoncji jest zapobieganie powstawaniu problemów stomatologicznych u dzieci, dlatego  ważne jest, aby dziecko już od najmłodszych lat znajdowało się pod stałą opieką stomatologiczną.
Naszych najmłodszych pacjentów otaczamy szczególną opieką, ponieważ również towarzyszy im strach oraz stres związany z wizytą  u stomatologa, a przecież nie do końca rozumieją konieczność leczenia i nie tak łatwo akceptują ją jak pacjent dorosły.


Wizyta adaptacyjna
Dzieci są naszymi specjalnymi pacjentami i traktujemy je w sposób wyjątkowy. Z własnego doświadczenia wiemy, że pierwsza wizyta dziecka jest najważniejsza, ponieważ rzutuje na całe późniejsze nastawienie do leczenia.
Pierwsza wizyta jest wizytą adaptacyjną, podczas której lekarz zaznajamia dziecko z gabinetem, personelem, oraz  sprzętem wykorzystywanym podczas leczenia, również mówi o tym, jak ważne jest dbanie o zęby i ich regularne mycie.


Leczenie zębów mlecznych
Wbrew ogólnie panującemu stereotypowi zęby mleczne należy leczyć tak samo jak zęby stałe. Z tego to też powodu w naszym gabinecie staramy się aby ta nie do końca komfortowa czynność dla najmłodszego pacjenta nabrała pozytywnego charakteru.
Dysponujemy kolorowymi wypełnieniami, które  dziecko samodzielnie wybiera przed zabiegiem, co częściowo odwraca jego uwagę od meritum zabiegu. Po wizycie dziecko dostaje nagrodę. Zarówno kolorowe wypełnienia oraz nagrody mobilizują dziecko do dalszego leczenia.
W przypadku stanów zapalnych miazgi zęba mlecznego stosujemy: leczenie amputacjne bądź przeprowadzamy leczenie kanałowe.
Techniki wykorzystywane podczas leczenia zębów stałych u dzieci i młodzieży, są bardzo zbliżone do procedur przeprowadzanych u dorosłych pacjentów.


Lakowanie zębów
Lakowanie jestrównież zabiegiem należącym do gamy zabiegów profilaktycznych, bezbolesnych trwającym ok. 15 – 20 min. Zabieg ten polega na pokryciu bruzd i zagłębień w zębach lakiem szczelinowym (uszczelniaczem bruzd). Bruzdy i szczeliny ze względu na swoją niekorzystną budowę są miejscami, które ograniczają samooczyszczanie i oczyszczanie resztek pokarmu szczoteczką do zębów, a także ułatwiają rozwój bakterii, co sprzyja powstawaniu ognisk próchnicy już we wczesnym okresie uzębienia . Zęby po zabiegu lakowania powinno się kontrolować w gabinecie stomatologicznym co 6 miesięcy, gdyż w miejscach, gdzie uszczelniacz wypadł, bądź uległ starciu należy ponowić lakowanie.


Lakierowanie zębów
Lakierowanie zębów jest zabiegiem profilaktycznym mającym na celu zwiększenie odporności zęba na próchnicę. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa od 5 do 10 minut. Lakierowanie polega na powlekaniu powierzchni zębów lakierami zawierającymi duże stężenie fluoru (od 0,1 do 6%). Przed zabiegiem oczyszcza się zęby  mechaniczną szczoteczką, później płucze je i osusza, a następnie pędzelkiem nakłada na nie lakier.    Zabieg lakierownia wykonuje się w zależności od skłonności do próchnicy. Przy średniej skłonności lakierowanie wykonuje się dwa razy w roku, czyli co 6 miesięcy. Przy większej podatności do próchnicy zabieg wykonuje się 4 razy w roku, co trzy miesiące.


 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij