Usuwanie zmian skórnych (laser, kriochirurgia)

Do najczęstszych zmian skórnych należą:

 

  • Brodawki łojotokowe i wirusowe (tzw.kurzajki),

  • włókniaki,

  • pieprzyki,

  • tłuszczaki,

  • zmiany naczyniowe.

 

Właściwe rozpoznanie rodzaju zmiany jest kluczem do wyboru odpowiedniego sposobu usuięcia zmiany. Ponieważ wymienione wyżej zmiany mogą być do siebie bardzo podobne diagnostyka powinna zostać przeprowadzona przez doświadczonego lekarza dermatologa.

Większość zmian może zostać usunięta przy użyciu mało inwazyjnych metod takich jak laser CO2 lub wymrażanie. Ogromną zaletą tego typu postępowania jest fakt, że skóra w miejscu zabiegu najczęsciej goi się szybko i bez pozostawienia śladu.

 

stan przed i po usunięciu laserowym zmiany umiejscowinej nad górną wargą

 

W wypadku gdy znamię musi zostać poddane badaniu histopatologicznemu konieczne jest wycięcie przy użyciu skalpela. W tego typu przypadkach najwazniejsze są umiejętności i doświadczenie lekarza wykonującego zabieg. Dlatego jeśli chcemy żeby ślad po zabigu był jak najmniejszy powinniśmy się oddać w ręce chirurga plastycznego.

 

stan przed i po chirurgicznym usunięciu zmiany skórnej

 

stan przed i po chirurgicznczym usunięciu zmiany skórnej

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj»
Copyright © IdealMed 2019.
Projekt i wykonanie - Freeline.