Depilacja laserowa w Lublinie – usuwanie zbędnego owłosienia

Ponieważ depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą walki z nadmiernym owłosieniem wiele osób rozważa jej wykonanie. Klinika Idealmed w Lublinie by móc świadczyć swoim klientom depilację laserową w Lublinie na najwyższym poziomie została wyposażona w innowacyjny laser Light Sheer Duet. Jest to laser produkowany przez renomowanego amerykańskiego producenta- Lumenis Company. To co wyróżnia nasz laser na tle innych tego typu urządzeń to przede wszystkim wysoka skuteczność oraz bezpieczeństwo działania. Unikalne rozwiązania technologiczne zastosowane przez producentów LIght Sheer Duet pozwalają na wykonanie skutecznej, bezpiecznej i trwałej depilacji laserowej wszystkich parti ciała. Zapraszamy do naszej Kliniki Medycyny Estetycznej  w Lublinie przy ul. Chodźki 13/4-5. Umów się na depilację już dziś!

Chcesz dokładnie wiedzieć ile będzie kosztowała depilacja laserowa? Promocyjne ceny zabiegów depilacji laserowej w Klinice Idealmed Lublin znajdziesz w naszym cenniku.

Czym jest depilacja laserowa w Lublinie?

Usługa depilacji laserowej to bezbolesna metoda usuwania niechcianego owłosienia za pomocą wiązki światła laserowego. Procedura ta polega na skierowaniu wiązki laserowej na obszar skóry, gdzie znajdują się mieszki włosowe. Laser emituje światło o określonej długości fali, które jest absorbowane przez melaninę (barwnik) w mieszku włosowym. Absorpcja tej energii prowadzi do podgrzania i zniszczenia mieszka, co w efekcie uniemożliwia dalszy wzrost włosków. Profesjonalne zabiegi depilacji laserowej są uważane za jedną z najbardziej efektywnych metod trwałego usuwania owłosienia, chociaż zwykle wymaga kilku sesji dla osiągnięcia optymalnych wyników.

Skuteczność depilacji laserowej może zależeć od kilku czynników, takich jak kolor skóry, kolor i grubość włosów, a także typ używanego lasera. Trwała depilacja laserem, jest najbardziej efektywna na ciemniejszych włosach i jaśniejszej skórze, ale nowoczesne technologie laserowe umożliwiają również skuteczne usuwanie owłosienia na ciemniejszej skórze.

depilacja laserowa Lublin

Zasada działania lasera diodowego Light Sheer Duet

Promień światła laserowego zostaje pochłonięty przez korzeń włosa i na skutek jego nagrzania dochodzi do trwałego uszkodzenia komórek cebulki włosa. Żeby jednak depilacja laserowa była skuteczna spełnionych musi zostać kilka warunków:

 1. ​Przede wszystkim włos musi zawierać określoną ilość melaniny – nie może być biały ani siwy. Skuteczne laserowe usuwanie owłosienia tego typu może być wykonywane jedynie za pomocą elektrokoagulacji. Na chwilę obecną nie istnieje żaden IPL ani laser, który usunąłby trwale włosy zawierające mniejszą ilość melaniny niż otaczająca je skóra, ponieważ w takiej sytuacji energia pochodząca z urządzenia zostanie pochłonięta głównie przez naskórek mogąc doprowadzić do poparzenia.
 2. Musi zostać użyty laser odpowiedniej klasy – decydując się na depilację laserowę w Lublinie w Klinice Idealmed możesz mieć pewność, że zostanie ona wykonana oryginalnym laserem diodowym Light Sheer Duet, który uznawany jest za najlepszy na świecie. Laser ten w przeciwieństwie do wielu innych konkurencyjnych urządzeń do depilacji laserowej dostępnych w Lublinie dostarcza impuls laserowy o odpowiednio wysokiej gęstości energii co ma kluczowe znaczenie dla skuteczności zabiegu. Długość fali tego lasera do 800 nm.
 3. Uszkodzeniu najłatwiej ulegają włosy w fazie anagenu (w tej fazie jest w zależności od lokalizacji jest 60-90% włosów), dlatego też depilacja laserowa wymaga powtórzeń w określonych odstępach czasu wyznaczonych przez osobę wykonującą zabieg.
 4. Skóra poddana zabiegowi nie powinna być opalona, w tym również samoopalaczem – barwnik zawarty w skórze pochłania część z promieniowania laserowego, przez co mniej energii dociera do włosa. W wypadku skóry opalonej lub ciemnej również możliwa jest skuteczna depilacja laserowa, wymaga to jednak od osoby wykonującej zabieg odpowiedniej wiedzy. Ponadto w tego typu przypadkach kilka dni wcześniej wykonujemy próbę laserową, która wliczona jest w cenę zabiegu depilacji laserowej w Idealmed Lublin.
depilacja laserowa lublin

Na rynku dostępnych jest co najmniej kilkadziesiąt systemów do depilacji (opartych na różnej technologii), a ich skuteczność znacząco się różni, co powoduje, że coraz częściej Klienci nie są zadowleni z osiągniętych efektów depilacji. Czynnikiem decydującym o skuteczności depilacji laserowej jest wiedza i doświadczenie osoby, która ją przeprowadza. Nasi specjaliści to wysokiej klasy profesjonaliści posiadający wiedzę zdobytą podczas codziennej praktyki oraz podczas różnego rodzaju szkoleń i konferencji branżowych. I jest to najważniejszy powód, dla którego warto skorzystać  z oferty depilacji laserowej w Idealmed Lublin.

Drugim ważnym powodem jest samo urządzenie do depilacji laserowej.

Dlaczego akurat Light Sheer Duet?

Naszymi priorytetami przy wyborze lasera były:

 • możliwie jak największa skuteczność
 • bezpieczeństwo klienta
 • komfort zabiegu
 • stosunkowo małaliczba zabiegów potrzebna do osiągnięcia zadowalającego efektu.

Po osobistym przetestowaniu wszystkich dostępnych na rynku urządzeń nasz wybór padła na laser diodowy Light Sheer Duet.

Posiada on certyfikat jakości i bezpieczeństwa wydany przez amerykańską agencję FDA (Food and Drug Administration), najbardziej szanowaną tego typu instytucję na świecie, jednocześnie jest jednym z najszybszych, najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych urządzeń tego typu.

LightSheer Duet jest jedynym laserem depilacyjnym wyposażonym w dwie głowice:

 • małą (ET) posiadającą okienko z syntetycznego szafiru o wielkości 9x9mm. Opatentowany mechanizm chłodząc głowicę podczas zabiegu umożliwia stosowanie wysokich wartości energii bez ryzyka wystąpienia działań niepożądanych. Mały rozmiar końcówki pozwala na jej precyzyjne stosowanie nawet w miejscach o trudnej dostępności lub nierównej powierzchni, co jest bardzo przydatne przy zabiegach na twarz lub okolicach bikini.
 • dużą (HS), która posiada powierzchnię zabiegową wielkości 22×35mm. Znacznie większa powierzchnia wiązki laserowej powoduje głębsze wnikanie energii, a więc większą skuteczność depilacji laserowej. Jednocześnie głowica ta posiada system zasysania- Vacum który rozciąga skórę dodatkowo zwiększając efektywność zabiegu. Zastosowanie tak dużej głowicy daje możliwość szybkiej depilacji laserowej dużych powierzchni przy zastosowaniu mniejszych dawek energii co znacznie poprawia komfort zabiegu, nie powodując utraty skuteczności. Głowica ta jest szczególnie polecana dla osób z tendencją do pękania naczynek.

Eefekty laserowego usuwania owłosienia – gładka skóra już po peirwszym razie

efekty depilacji laserowej
efekty depilacji laserowej
efekty depilacji laserowej
efekty depilacji laserowej

Poznaj zasade działania depilacji laserem

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera do depilacji pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę, a następnie zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania to zjawisko jest skuteczne w przypadku włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Włosy będące w pozostałych okresach wzrostowych – fazie zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są „nieme”, tzn nie odpowiadają na działanie lasera. Warunkuje to potrzebę minimum czterech zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio 6 -12 tygodniowych. W większości przypadków po czterech zabiegach depilacji laserowej następuje znacząca redukcja owłosienia. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 30 – 40 % włosów, po serii zabiegów ok. 80% – 90% włosów ciemnych. Niewielki pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest mała zawartość melaniny w mieszku włosowym). Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji; woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia piątego i szóstego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników. Włosów rudych i siwych nie depiluje się tą metodą z uwagi na brak melaniny we włosie.

Na podobnej zasadzie działają wszelkiego rodzaju dostępne na rynku urządzenia IPL oraz inne lasery. Z uwagi na fakt, że światło emitowane przez IPL w przeciwieństwie do promienia laserowego nie jest zsynchronizowane (niekoherentne) należy liczyć się z gorszym efektem takiego zabiegu. Dlatego naszym pacjentom w pierwszej kolejności polecamy depilację laserową (IPL nie jest laserem!). LightSheer Duet został stworzony tylko z myślą o depilacji laserowej, jest skuteczniejszy, a co za tym idzie liczba zabiegów koniecznych do uzyskania dobrego efektu jest mniejsza. Z kolei wysokiej klasy IPL jaki posiadamy w naszym centrum doskonale sprawdza w przypadku zamykania naczynek czy fotoodmładzaniu. 

Poniżej wymieniamy przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowe:

 • ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • reakcje alergiczne na światło,
 • choroby predysponujące do utrudnionego gojenia skóry (np. źle leczona cukrzyca lub układowe choroby autoimmunologiczne),
 • łuszczyca, bielactwo, padaczka,
 • stosowanie leków światłouczulających (ok. 2 tygodnie przed zabiegiem)- podczas konsultacji jest możliwość sprawdzenia czy dany lek jest światłouczulające,
 • stosowanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek),
 • opalenizna w miejscu poddawanym zabiegowi (w tym również samoopalacz),
 • stosowanie doustne leków z grupy retinoidów np. Roaccutane w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
 • peeling medyczny skóry poddanej depilacji (ok. 1 miesiąc przed zabiegiem),
 • używanie kremów z retinolem, wit. C, lub innych kwasów na skórę poddawaną depilacji na 2 tygodnie przed zabiegiem,
 • choroby nowotworowe,
 • stan zapalny skóry poddawanej zabiegowi,
 • skłonność do powstawania blizn keloidowych (blizny znacznie większe od powierzchni zranienia).

Depilacja laserowa Lublin – sprawdź jak sie przygotować

 • Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być podrażniona, nadmiernie wysuszona. Jeśli tego wymaga, stosuj kremy nawilżająco natłuszczające kilka dni wcześniej.
 • W dniu zabiegu na skórę w miejscu depilacji laserowej nie należy stosować żadnych kosmetyków (kremów nawilżających, antyperspirantów itp.)
 • Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.(najpóźniej wieczorem w dniu poprzedzającym zabieg)
 • Przed zabiegiem włosów nie należy wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast je golić lub przycinać.
 • Stosowanie kremów lub maści z witaminą A, witaminą C, kwasami octowymi, retinoidami w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 • Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 • Leki światło uczulające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.
 • Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg możliwy jest po 4 tygodniach od przebytej infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.
 • Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa przed opalaniem (również w solarium) to 4-6 tygodni.
 • ”Opalenizna”uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja laserowa w Idealmed w Lublinie jest możliwa po jej ustąpieniu.
 • Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy, w przypadku depilacji w tym miejscu jest możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.

Decydując się na zabieg laserowego usuwania włosów należy stosować się do zaleceń kosmetologa, który go przeprowadza. 

Postepowanie po zabiegu depilacji z technologią LightSheer Duet

Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach, maksymalnie po 2-3 dniach. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) skórę należy traktować delikatnie:

 • ​skórę należy myć delikatnym żelem albo mleczkiem, ewentualnie czystą wodą, nie
  stosować
 • produktów na bazie alkoholu,
 • delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
 • stosować jeden z kremów:Silkses, Zinalfate, Cicabio lub Bepanthen kilka razy dziennie,
 • skóra po zabiegu wymaga intensywnego nawilżenia, należy więc nawilżać ją kilka razy dziennie,
 • jeśli depilacja laserowa dotyczyła okolic pach nie stosować dezodorantów ani antyperspirantów przez kilka dni po zabiegu,
 • preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.
 • opalanie w tym również w solarium jest bezwzględnie przeciwwskazane do 4 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieniowania UV (np. światło słoneczna) konieczna jest fotoprotekcja (kremy z filtrami anty- UVA/UVB o wysokich
  wskaźnikach ochrony – co najmniej 50)
 • olejne zabiegi – minimum trzy – należy wykonywać w odstępach średnio 6 -12 tygodniowych.
 • w razie jakichkolwiek wątpliwości co do postępowania po zabiegu można w naszym centrum zasięgnąć bezpłatnej konsultacji kosmetologicznej lub umówić się na konsultację z lekarzem.
depilacja laserowa lublin

Jeżeli chcesz skorzystać z najskuteczniejszego na świecie zabiegu depilacji laserowej w Lublinie zapraszamy do naszej Kliniki przy ulicy Chodźki 13/4!

Sprawdź opinie naszych klientów oraz umów sie na konsultację i zabieg

Jeżeli chcesz skorzystać z najskuteczniejszego na świecie zabiegu depilacji laserowej w Lublinie zapraszamy do naszej Kliniki przy ulicy Chodźki 13/4!

depilacja laserowa lublin
medycyna estetyczna lublin

NOWOCZESNY SPRZĘT

Klinika Medycyny Estetycznej Idealmed dysponuje wysokiej jakości sprzętem.

 • Depilacja laserowa wykonywana jest laserem diodowym Light Sheer Duet, który powszechnie uznany jest za najefektywniejsze tego typu urządzenie na świecie.
 • Jako jedyni w tej części kraju oferujemy zabieg fotoodmładzania (Forever Young) z zastosowaniem urządzenia Sciton BBL.
 • Do usuwania znamion, redukcji blizn i rozstępów stosowany jest laser frakcyjny ablacyjny eCO2 Premium.
 • Redukcja tkanki tłuszczowej możliwa jest dzięki zastosowaniu Z-Lipo – urządzenia do kriolipolizy renomowanego niemieckiego producenta- firmy Zimmer. Skuteczność zabiegu zwiększa zastosowanie fali akustycznej- Z-Wave.
 • Doskonałym zabiegiem redukującym cellulit a jednocześnie poprawiająym napięcie skóry jest głęboki endermomasaż z zastosowaniem urządzenia Icoone
 • Klientom poszukującym zabiegów zwiększających napięcie skory twarzy, szyi, dekoltu czy innych części ciała polecamy zabieg Venus Legacy, czyli falę radiową najnowszej generacji.
 • Z gamy zabiegów oczyszczających warto wspomnieć o Aquapure– hydrabrazji połączonej z wprowadzeniem do skory substancji aktywnych.
 • Nowością jest zabieg nieinwazyjnego liftingu przy użyciu ultradźwięków – Ultraformer III.

Promocja Icoone Laser Med 2

 • Pakiet 10 zabiegów -15%
 • Pakiet 15 zabiegów -20%
 • Strój gratis .