Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to zabieg leczeniczy polegający na wprowadzaniu substancji odżywczych bezpośrednio do skóry. Istnieje kilka sposobów wykonania mezoterapii. Obecnie najpopularniejsze wydają się być metody z użyciem igły ponieważ są bardziej skuteczne niż mezoterapia bezigłowa. Podstawą większości preparatów do mezoterapii jest nieusieciowany kwas hialuronowy, który zapewnia skórze silne nawilżenie. Innymi składnikami preparatów do mezoterapii są witaminy, aminokwasy oraz peptydy biomimetyczne. Wszystkie te substancje mają powodować prawidłowe funkcjonowanie skóry oraz być składnikiem stymulującym produkcję nowych włókien kolagenowych. Dlatego też, wykonanie serii zabiegów mezoterapii prowadzi nie tylko do poprawy nawilżenia skóry ale również do poprawy jej elastyczności, redukcji drobnych zmarszczek oraz rozjaśnienia przebarwień. Zabieg mezoterapii najczęściej wykonywany jest celem poprawy wyglądu skóry twarzy, szyi i dekoltu. Innymi wskazaniami do wykonania mezoterapii igłowej są: redukcja rozstępów i cellulitu oraz leczenie wypadania włosów.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest przez odpowiednio przeszkolonego lekarza. który przy użyciu możliwie jak najmniejszej igły wprowadza odpowiednio dobrany preparat bezpośrednio do skóry pacjenta. W tym celu konieczne jest wykonanie serii drobnych ukłuć.

Czy mezoterpia igłowa jest bolesna?

Mezoterapia igłowa związana jest z zastosowaniem igły dlatego też, aby zmniejszyć dyskomfort związany z zabiegiem naszym pacjentom proponujemy zgłoszenie się na 40 minut przed planowaną mezotrapią celem „nałożenia” maści znieczulającej. Znieczulenie nie jest dodatkowo płatne a istotnie poprawia komfort mezoterapii. 

Ponadto w Centrum Idealmed dysponujemy nowoczesnym urządzeniem – tzw. pistoletem do mezoterapii (MCT Injector), który z uwagi na fakt, że wykonuje ukłucia dużo szybciej niż ręka ludzka dodatkowo zmniejsza dyskomfort związany z zabiegiem. Należy tu jednak zaznaczyć, że nie wszystkie preparaty mogą być podawane za pomocą pistoletu.

mezoterapia igłowa lublin

Ile zabiegów mezoterapii należy wykonać dla uzyskania pożądanego efektu?

Ilość potrzebnych zabiegów określa lekarz na podstawie badania pacjenta. Zazwyczaj jest to od 3 do 5 zabiegów. W przypadku coraz częściej stosowanej mezoterapii typu skinbooster (Restylane Vital) wystarcza od 2-3 zabiegów. 

Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu?

Ponieważ zabieg wiąże się z nakłuwaniem skóry, widoczne są ślady po ukłuciach. Są one tym mniejsze, im większe jest doświadczenie osoby wykonującej zabieg. Dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na żadne ślady na drugi dzień po wykonaniu zabiegu, polecamy mezoterapię z użyciem derma rollera, który ma znacznie krótsze igły, jest to tzw. mezoterapia mikroigłowa. 

Czy mezoterpia jest bezpieczna?

Mezoterapia jest zabiegiem bardzo bezpiecznym pod warunkiem, że jest ona wykonywana przez osobę odpowiednio przeszkoloną oraz do jej wykonania stosowane są preparaty medyczne posiadające odpowiednią certyfikację. W naszym centrum nie stosujemy preparatów, które nie mają odpowiedniej rejestracji.

Jakie są efekty zabiegu?

U pacjentów prawidłowo zakwalifikowanych do zabiegu efekt nawilżenia i poprawy elastyczności skóry wpływa na zmniejszenie widoczności zmarszczek oraz „rozświetlenie” skóry.

mezoterapia lublin
mezoterapia igłowa lublin

Stan przed i po serii zabiegów preparatem Light Eyes Ultra w okolicy okołooczodowłowej

Jaka jest cena zabiegu?

Cena zabiegu na twarz wraz ze znieczuleniem wynosi 350 zł.

Cena zabiegu Light Eyes Ultra pod oczy wynosi 350 zł.

Cena zabiegu z użyciem Restylane Vital  zależy od ilości użytego preparatu i zaczyna się od 650 zł

medycyna estetyczna lublin

NOWOCZESNY SPRZĘT

Klinika Medycyny Estetycznej Idealmed dysponuje wysokiej jakości sprzętem.

 • Depilacja laserowa wykonywana jest laserem diodowym Light Sheer Duet, który powszechnie uznany jest za najefektywniejsze tego typu urządzenie na świecie.
 • Jako jedyni w tej części kraju oferujemy zabieg fotoodmładzania (Forever Young) z zastosowaniem urządzenia Sciton BBL.
 • Do usuwania znamion, redukcji blizn i rozstępów stosowany jest laser frakcyjny ablacyjny eCO2 Premium.
 • Redukcja tkanki tłuszczowej możliwa jest dzięki zastosowaniu Z-Lipo – urządzenia do kriolipolizy renomowanego niemieckiego producenta- firmy Zimmer. Skuteczność zabiegu zwiększa zastosowanie fali akustycznej- Z-Wave.
 • Doskonałym zabiegiem redukującym cellulit a jednocześnie poprawiająym napięcie skóry jest głęboki endermomasaż z zastosowaniem urządzenia Icoone
 • Klientom poszukującym zabiegów zwiększających napięcie skory twarzy, szyi, dekoltu czy innych części ciała polecamy zabieg Venus Legacy, czyli falę radiową najnowszej generacji.
 • Z gamy zabiegów oczyszczających warto wspomnieć o Aquapure– hydrabrazji połączonej z wprowadzeniem do skory substancji aktywnych.
 • Nowością jest zabieg nieinwazyjnego liftingu przy użyciu ultradźwięków – Ultraformer III.

Promocja Icoone Laser Med 2

 • Pakiet 10 zabiegów -15%
 • Pakiet 15 zabiegów -20%
 • Strój gratis .