Rodzaje znieczuleń. Czy znieczulenie u dentysty jest bezpiecznie?

Znieczulenie u dentysty

Wizyta w gabinecie stomatologicznym często przysparza o dreszcze. Dźwięk wiertła oraz ból podczas borowania lub wyrywania powodują, że wolimy się przemęczyć niż wybrać na wizytę. Coraz powszechniejszym sposobem na radzenie sobie z tym problemem jest znieczulenie. W naszym gabinecie stomatologicznym w Lublinie coraz więcej pacjentów prosi o znieczulenie nawet podczas rutynowych zabiegów. Dzieje się tak, ponieważ pozwala ono przetrwać tą niechcianą wizytę bez zbędnego stresu. Czy warto decydować sie na znieczulenie u dentysty?

Jakie są zalety znieczulenia?

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić leczenie u dentysty bez skorzystania ze znieczulenia. Współczesne znieczulenie potrafi całkowicie usunąć uczucie bólu aż w 99% przypadków. Dzięki temu pacjent może komfortowo rozsiąść się na fotelu i podejść do leczenia ze spokojną głową, bez strachu przed bólem. Brak stresu u pacjenta ułatwia również pracę dentyście, dzięki czemu zabieg może być wykonany lepiej, oraz szybciej.

Jak działa znieczulenie u dentysty?

Znieczulenie działa poprzez zahamowanie przewodnictwa bodźców z receptorów w jamie ustnej do mózgu. Wyróżniamy dwa główne typy znieczuleń: miejscowe i ogólne. W przypadku zabiegów dentystycznych w większości przypadków stosuje się znieczulenie miejscowe, gdyż jest ono mniej inwazyjne i w pełni wystarczające podczas standardowych zabiegów. Wśród znieczuleń miejscowych możemy wyróżnić:

  • powierzchowne, 
  • nasiękowe, 
  • śródwięzadłowe,
  • przewodowe 

Kiedy znieczulenie u stomatologa jest niewskazane?

Znieczulenie tak jak każdy inny zabieg może być niewskazane. Przed rozpoczęciem należy poinformować lekarza o aktualnych chorobach oraz przyjmowanych lekach. Przeciwskazaniem również mogą być alergie lub ciąża i karmienie piersią. Dlatego, aby uniknąć konsekwencji, warto poinformować lekarza o wszystkim, co mogłoby mieć negatywny wpływ na znieczulenie. 

Jeśli boisz się bólu, ale masz potrzebę wybrać się do stomatologa w Lublinie, zapraszamy do naszego gabinetu dentystycznego. Zadbamy byś podczas wizyty czuł się komfortowo, oraz wykonamy znieczulenie dzięki, któremu nie poczujesz bólu, a całe leczenie przebiegnie w spokojnej atmosferze. Przeczytaj więcej po znieczuleniu na naszej stronie – znieczulenie.

Przygotuj się na lato z depilacją laserową

Promocja trwa do końca miesiąca i obowiązuje na pojedyncze partie -10% i pakiety -15%