IDEAL MED Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii IdealMed IdealMed
4 stars - based on 250 reviews
100
ul. Chodźki 13/4-5 Lublin 20-093
81 741 61 62 PLN Hours:
tel.:

81 741 61 62600 600 581

centrum@idealmed.pl

Pon - Pt: 9:00 - 20:00 | Sob: 9:00 - 15:00

ul. Chodźki 13/4-5

20 - 093 Lublin

Polski pl

81 741 61 62600 600 581

centrum@idealmed.pl

Pon - Pt: 9:00 - 20:00 | Sob: 9:00 - 15:00

IdealMedDepilacja laserowa

Depilacja laserowa 

 

 

 

Sprawdź naszą najnowszą promocję -

mała okolica 99 zł, duża okolica 199 zł

pakiety nielimitowanej depilacji

 

 


więcej
IdealMedMedycyna estetyczna

Medycyna

estetyczna

kwas hialuronowy, botox, nici, osocze bogatopłytkowe...


więcej
IdealMedStomatologia

Stomatologia

 

 


implanty, protetyka, ortodoncja, bezpieczne wybielanie lampą Beyond Polus...


więcej
IdealMedZamykanie naczynek

Laserowe zamykanie

naczynek

skleroterapia


więcej
IdealMedLaser frakcyjny

Laser

frakcyjny

redukcja zmarszczek, blizn, rozstępów, usuwanie znamion


więcej
IdealMedWyszczuplanie

Wyszczuplanie sylwetki
i redukcja cellulitu

 

 

Pełen zakres: Kriolpoliza Z-LIPO, HIFU, endermomasaż, lipoliza iniekcyjna, mezoterapia igłowa....

możliwość konsultacji lekarskiej


więcej
IdealMedChirurgia

 

Chirurgia plastyczna

 

konsultacje specjalistyczne, usuwanie znamion, nici APTOS, plastyka powiek i uszu.....


więcej
Prev - Next

Endodoncja

Stomatologia zachowawcza rozpoznająca choroby oraz oferująca leczenie miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych to endodoncja. Leczenie kanałowe jest głównym sposobem walki z chorobami zęba w endodoncji.
 
W naszym Centrum leczenie endodontyczne zawsze rozpoczynamy od wykonania zdjęć RTG. Następnie lekarz wykonuje znieczulenie miejscowe, zakłada koferdam i otwiera komorę zęba w celu usunięcia miazgi (żywej, zmienionej zapalnie lub martwej). Opracowuje kanały, najpierw narzędziami ręcznymi, później mechanicznymi. Na każdym etapie leczenia stosowany jest endometr, urządzenie służące do pomiaru długości kanału korzeniowego, dzięki któremu lekarz uzyskuje większą precyzję pomiaru.
Dodatkowo podczas oczyszczania mechanicznego stosuje się płukanie środkami chemicznymi w celu dezynfekcji oraz wypłukania substancji organicznych z kanałów korzeniowych. Po mechaniczno - chemicznym opracowaniu i osuszeniu następuje wypełnienie kanałów na całej długości.
 
Leczenie kanałowe jest zabiegiem wieloetapowym i bardzo skomplikowanym. Dopiero po 6 - 12 miesiącach można ostatecznie stwierdzić, czy leczenie zostało zakończone sukcesem (na podstawie zdjęcia rentgenowskiego). Określa się wtedy czy dobrze przeprowadzony zabieg i poczynione zmiany są tolerowane przez organizm. Niestety może wystąpić sytuacja, kiedy leczenie będzie musiało zostać powtórzone lub nawet niezbędna będzie interwencja chirurgiczna czy też ekstrakcja zęba.
 
Pomimo istniejącego ryzyka poleca się leczenie kanałowe wszystkim pacjentom, którym grozi utrata zęba. Jest to jedyna alternatywa w przypadku zakażenia miazgi zębowej pozwalająca zachować własne zęby. Co więcej, nowoczesne urządzenia zwiększające precyzję zabiegu oraz dające możliwość odpowiedniego przygotowania się, znacznie redukują ryzyko, dzięki czemu zabieg bardzo często zakończony jest sukcesem.  
 
Dbając o zachowanie najwyższych światowych standardów, przy zabiegach stomatologicznych wykorzystujemy mikroskop. Dzięki temu urządzeniu możemy w pełni wykorzystać zalety nowoczesnych narzędzi oraz materiałów jakimi dysponujemy. Z punktu widzenia osoby poddającej się zabiegowi z zastosowaniem mikroskopu, nie odbiega on niczym od leczenia klasycznego. W przypadku endodoncji jego zastosowanie zwiększa jednak skuteczność zabiegu.
Jego główną zaletą jest powiększenie i oświetlenie pola zabiegowego, co pozwala na wgląd we wnętrze zęba i uzyskanie najwyższej precyzji, która przekłada się na efektywność leczenia. Dzięki temu zęby, które wcześniej skazane były na ekstrakcję, mogą służyć nam przez lata.
 
Mikroskop wykorzystuje się głównie w przypadku:
- nietypowej anatomii zębów,
- zakrzywionych i zobliterowanych kanałów,
- złamanego narzędzia kanałowego w kanale,
- nieodnalezionych kanałów korzeniowych.

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij